Software Engineer

Warsaw / Remote | Due until 30.06.2022

Marklogic Server to dokumentowa baza danych, klasyfikowana jako NoSQL oraz wielomodelowa. Obsługuje replikację danych, indeksowanie i pełnotekstowe wyszukiwanie, dostęp poprzez trójki (SPARQL) oraz język SQL do zapytań. W przeciwieństwie do większości baz NoSQL obsługa transakcji ma cechy ACID, jak w standardowych bazach SQL. Z uwagi na swoje możliwości, Marklogic Server jest używany do przetwarzania dokumentów w wielu dużych korporacjach, ale przez stromą krzywą uczenia się nie jest zbyt popularny w mniejszych projektach.

Rolą tworzonego przez nas zespołu "Developer Experience Team" jest zmiana tej sytuacji: będziemy się zajmowali tworzeniem API do różnych języków programowania (m.in. Python, Java, Javascript), które umożliwią naturalne korzystanie z możliwości bazy Marklogic, stworzymy moduł dostępu do danych przez GraphQL, zajmiemy się narzędziami dla programistów do łatwiejszego analizowanie zawartości oraz działania bazy korzystając z popularnych środowisk programistycznych.

Ponieważ jest to zupełnie nowy zestaw narzędzi, jest to praca z nowym kodem, choć oczywiście korzystającym z istniejącej bazy; szczegóły organizacji pracy - narzędzi używanych do pisania i budowania programów - są jeszcze otwarte i będzie się miało wpływ na ich wybór.

Twój zakres obowiązków:

  • Tworzenie narzędzi, które będą używane przez programistów na całym świecie.
  • Uczestniczenie we wszystkich etapach tworzenia programu.
  • Pisanie dobrze zaprojektowanego, wydajnego, testowalnego kodu.
  • Tworzenie specyfikacji.
  • Przygotowywanie testów i planów testowania aplikacji.

Nasze wymagania:

  • Minimum kilka lat programowania w różnych językach i systemach operacyjnych z wykorzystaniem baz danych.
  • Znajomość minimum 2 z wymienionych technologii: Python, Java, JavaScript, Node, REST, GraphQL, C/C++.
  • Wykształcenie wyższe informatyczne.
  • Umiejętność programowania systemowego do obsługi komunikacji z bazą (efektywne przesyłanie danych, programowanie równoległe).
  • Umiejętności algorytmiczne: analiza złożoności kodu, znajomość struktur danych i podstawowych algorytmów.
  • Doświadczenie w programowaniu systemowym pod Windows i/lub Unix.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Mile widziane:

  • Doświadczenie z systemami CI (Continuous Integration).
  • Znajomość Marklogic Server.

To oferujemy:

  • Możliwość rozwoju w firmie współpracującej z klientami z całego świata.
  • Samodzielny, kilkuosobowy zespół, w którym Twoje zdanie będzie się liczyć.
  • Obecne produkty są używany przez duże firmy, np. Airbus, Boeing, Sony, BBC, Cisco, Chevron, Credit Suisse i wiele innych. Nakłada to spore wymagania na niezawodność i szybkość działania oprogramowania i daje możliwość rozwiązywania problemów związanych z dużą skalą.
  • Wiodące na rynku narzędzia, dopasowane do technologii projektu.
  • Opiekę medyczną (PZU Zdrowie).
  • Naukę języka angielskiego (z native speakerem) i/lub hiszpańskiego.
  • Rekrutacja i praca w pełni zdalna do zakończenia epidemii. Później proponujemy model hybrydowy, połączenie pracy zdalnej i pracy w biurze. Godziny pracy do uzgodnienia.

Prosimy o kontakt na adres rekrutacja@rdprojekt.pl lub przez poniższy formularz.

Thank you for your interest in joining RD Projekt. Please use the form below to tell us what you’re great at and what makes you want to join our crew.

*Position
*How did you hear about RD Projekt?
  • Education*:
Allowed formats: .pdf .doc .docx .png .jpg